Naše aktivity

Kde nás nájdete

Domov dôchodcov a domov
sociálnych služieb
Czambelova 23
976 13 Slovenská Ľupča

Zriaďovateľ

Úrad Banskobystrického
samosprávneho kraja
Námestie SNP 23
974 01 Banská Bystrica


Zaujímavý november

Ani sme sa nenazdali a je tu november. Martin síce sneh nepriniesol, guľovačka nezačala. Náladu počas pochmúrneho počasia nám vylepšujú výborné akcie v DD a DSS. Okrem dvoch kôl volieb do orgánov BBSK, čo nepochybne patrí k spestreniu života v zariadení,  šíkovné klientky  pomáhajú v kuchyni. 

Informácie o fungovaní 112 nám prišli sprostredkovať pracovníci Okresného úradu z Banskej Bystrice. Padli zaujímavé otázky zo strany zamestnancov aj klientov. Klientov určite zaujala aj informácia o zneužívaní tiesňového čísla.

 Z iného súdka bolo pozvanie DD a DSS Bukovec na zaujímavú súťaž. Súťažilo sa o najkrajšiu vtáčiu búdku. Z piatich zúčastnených zariadení sme sa umiestnili na krásnom druhom mieste, čo potešilo najmä nášho klienta Julka, ktorý nám búdku zostrojil. Priznám sa, že poskladanie vtáčej búdky z preglejky nás trochu potrápilo.

V závere novembra sme si trochu poskočili v tanci. Na Katarínskej zábave sa vytancovali nielen naši klienti, ale aj klienti zo Sebedína. Aj táto akcia nás presvedčila, že je výborné, ak sa klienti a zamestnanci zariadení stretávajú pri neformálnych akciách.

Posledný novembrový piatok si naši klienti spolu s p. Katkou pripravujú vianočnú výzdobu. Veď december nám klope na dvere a s ním aj blížiace sa sviatky pokoja.