Naše aktivity

Kde nás nájdete

Domov dôchodcov a domov
sociálnych služieb
Czambelova 23
976 13 Slovenská Ľupča

Zriaďovateľ

Úrad Banskobystrického
samosprávneho kraja
Námestie SNP 23
974 01 Banská Bystrica


Európsky týždeň mobility a Veľtrh neziskových organizácií

Klientky DD a DSS Slovenská Ľupča sa zúčastnili podujatia na Námestí SNP v Banskej Bystrici, ktoré sa konalo v rámci kampane Európskeho týždňa mobility a Európskeho týždňa dobrovoľníctva.  Veľmi radi sme najskôr prijali pozvanie Centra dobrovoľníctva, aby sme sa už po druhýkrát zapojili do Veľtrhu neziskových organizácií. Klientky mi pomohli pripraviť prezentačný stánok s výrobkami klientov. Počas troch hodín na námestí propagovali zariadenie. Na podujatie sa veľmi tešili, Anka najmä na to, s kým sa ide zoznámiť. A nových kontaktov sme nadobudli veľmi veľa.

Ešte cestou do Banskej Bystrice sme netušili, že to bude tak výborná a výnimočná akcia, z ktorej sa budeme vracať s množstvom zážitkov. A prečo? Neskončili sme len pri prezentácii zariadenia, ale zapojili sme sa do množstva ponúkaných akcií. Najskôr sme si poprezerali iné prezentačné stánky, nadviazali sme nové kontakty, riaditeľka predstavila zariadenie. Potom už sme pokračovali v jazdách na  netradičných dopravných prostriedkoch. Pomocou elektrobicykla sme si vymiešali šejky, odvahou sadnúť na bicykel sme získali nielen šejky, ale aj drobné darčeky (šiltovku, lietajúci tanier, či reflexnú pásky). Teta Straková sa povozila s mestskou policajtkou na elektromobile a obrovský zážitok sme mali z jazdy na seqwey.  Seqwey sme sa mohli vyskúšať len  vďaka milému chalanovi, ktorí  nás ochotne povozil mimo vyznačenej trasy okolo morového stĺpa.

Čerešničkou na torte bolo naše zistenie, že naša klientka Anka sa zrazu ocitla ani neviem ako na pódiu a spolu s moderátorkou žrebovala tombolu. Aká bola jej radosť, keď vyhrali všetky tri klientky darčeky od Centra dobrovoľníctva. Počas akcie sme sa zapojili do súťaže Strom roka 2013, vyskúšali sme si písanie na stroji v Braillovom písme,  či aký je život  s bielou paličkou...Výlet sme zavŕšili občerstvením sa čapovanou kofolou, pretože počasie, ktoré ešte o druhej popoludní nevyzeralo práve najpriaznivejšie, ukázalo svoju príjemnú tvár.